Son Güncelleme: 01 Şubat, 2020

Öke Anaokulu; Bahçeşehir'de kentleşmenin en yoğun olduğu bölgelerden birinde olmasına rağmen saklı kalmış yaklaşık 500 metrekare bahçesiyle çocukların ağaçlara tırmanabilecekleri, meyve toplayabilecekleri, karıncaları, salyangozları gözlemleyebilecekleri doğal bir ortam sunar.

Fotoğrafları Gör
Bedensel ve Ruhsal Sağlığa Odaklı Yaşam

Okulumuz okul öncesi eğitimde geleneksel yaklaşımlar yerine çağdaş yaklaşımları benimsemiştir. Çağdaş çocuk eğitimi konusunda yapılan tüm araştırmaları göz önünde bulundurarak seçtiğimiz ve uygulamaktan keyif aldığımız ve sıklıkla kullandığımız yaklaşımlardan bazıları şunlardır;

Çocukların bireyselliğini, özgüvenlerini ve bütünlüğünü desteklemeye önem verilir. Çocukların birbiriyle rekabet etmek yerine birbirlerine saygı duyarak, yardımlaşarak toplumsal aidiyet duygusu edinmeleri teşvik edilir. Waldorf’a göre her çocuğun bir potansiyeli vardır ve bu potansiyel uygun koşullar sağlandığında ortaya çıkar. Bunun için acele ettirmeye gerek yoktur. Waldorf yaklaşımı çocuğun sağlam bir öğrenme sevgisi oluşturmasını ilke edinir.

Bu yaklaşıma göre çocuklar hayatın anlamıyla ilgili cevaplar aramaktadırlar. Erken çocukluk eğitiminde yapılması gereken, çocuklara gelişimlerini destekleyici ve ilerlemelerini teşvik edici bir ortam yaratabilmek ve kendi fikirlerinin gelişmesine fırsat tanımaktır. Çocukların sayısız yaratıcı, entelektüel ve iletişimsel potansiyelleri vardır ve her birine saygı gösterilmelidir. Çocuklar teoriler geliştiren, bilgi üreten, gözlem yapan, aktif deneyimler,sosyal,duygusal ve zihinsel yönden farklı kaynaklara sahip olan kişilerdir. Okulumuz olarak çocukların benzer düşünmelerini, benzer öğrenmelerini sağlamaya yani onları tek tipleştirmeyi istemeyiz. Onların kendilerini farklı yollarla ifade etmelerini destekleriz.Farklı yollarla öğrenme ihtiyaçları olduğunu kabul eder ve eğitim sürecini bu düşünceyle planlarız.

Montessori yöntemi ile öğrencilerin gelişiminde ki duyarlı dönemler göz önünde bulundurularak hazırlanmış çevrede gerçekleştirilen bireysel eğitim sayesinde öğrencinin kendi eğitimini yönlendirmesi ve eğitim yaşantısında söz sahibi olması sağlanır. Okulumuzda daha çok pratik yaşam materyalleri ile uyguladığımız Montessori çalışmaları çocuk için ev ve okul arasında rahat bir geçiş sağlamaktadır. Bu çalışmalar çocukların bağımsızlaşmasını ve kendi işini başarmasını sağlar.

Dersler

Öke anaokulunda çocuklar merak ettikleri konularla ilgili çalışırken odaklanarak, yüksek motivasyonla çalışırlar ve en önemlisi keyif alırlar.

Mad Science
Robotik Kodlama
Spor (H.E.P)
Müzik ve Orff
Türkçe Dil Etkinliği
Drama
Okuma Yazma Hazırlık
Oyun Etkinliği
Değerler Eğitimi
İngilizce
Almanca
Satranç
Hip Hop Dans Dersi
Beden Eğitimi (İlker Coach)
DGS
Mini-Yup
Beslenme Kültürü

Bedensel sağlığa da önem verme ilkesinden yola çıkarak çocukların çocukların sağlıklı beslenme hakkını desteklemek için çaba gösteriyoruz.


Bolca kullanıyoruz;

Mevsiminde meyve,sebze, kendi mayaladığımız yoğurt, tam buğday unu el yapımı ekmekler, poğaça ve kurabiyeler, ev yapımı reçeller, organik yumurta ve taze süt

Hiç kullanmıyoruz;

Tavuk eti, hazır yiyecekler, endüstriyel yoğurt, mayonez, ketçap, tatlandırıcı ve kıvam arttırıcı, dondurulmuş hazır gıdalar

Az Kullanıyoruz;

Pekmez ve esmer şeker

Beden Sağlığı

Okulumuzda İker Coach’un Hareket Eğitim Programı (H.E.P) ile birlikte Hip Hop dans dersleri, Müzik ve Orff dersleri uygulanmaktadır.


www.ilkercoach.com | www.orffmerkezi.org
Çift Dilde Eğitim (İngilizce - Almanca)

Çocuklara başka bir dilin varlığını anlatma kulak-dil alışkanlığını kazandırma, günlük yaşamda kullanılan basit cümleleri anlama ve kullanmalarını hedefler.


Öke’de dil öğretiminin amacı, yabancı dili çocuğa ana dilini öğrendiği gibi edindirmek ve kendi dil ve kültürünün dışındaki dillerin ve kültürlerin varlığının bilincini vermektedir.

Eğitimlerimiz ile ilgili güncel video ve fotoğraflara Facebook ve Instagram sayfamız üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.